Domov / Novinky / Indonésie

Indonésie

Indonésie - teak nábytok Auš Interier   

Indonésie 

je stát v jihovýchodní Asii a Oceánií tvořený 17 508 ostrovy. S více než 230 miliony obyvatel jde o čtvrtý nejlidnatější stát Hlavním městem Indonésie je Jakarta. Indonéské souostroví bylo významným obchodním centrem nejméně od 7. Století. Indonéská historie byla ovlivněna snahami cizích mocností ovládnout její přírodní bohatsví. Muslimští obchodníci přinesli islám a evropští kolonialisté spolu v době zámořských objevů bojovali o ovládnutí obchodu s kořením na Molukách. Po třech a půl stoletích holandské nadvlády získala Indonésie po druhé světové válce nezávislost. Obyvatelstvo souostroví patří k mnoha etnickým, jazykovím a náboženským skupinám.

        

      

              

               

Teak patří mezi nejtrvanlivější dřeviny světa. Je naprosto imunní proti plísním, hnilobě a hmyzu, odolá 5 % kyselině solné a 10-20 % kyselině sírové bez zvláštních změn. Jeho nepropustnost způsobená obsahem olejnatých pryskyřic zaručuje vysokou trvanlivost i v mokrém prostředí. Bez újmy snáší střídavě suché a vlhké prostředí. Obsah oleje chrání železné spoje před korozí, takže hřebíky v něm nerezavějí.

Teak je jednou z nejlepších a nejcennějších dřevin, které vůbec známe. Spojuje v sobě téměř všechny vlastnosti, které lze od dobrého dřeva požadovat. Je to dobrá trvanlivost, malé sesychání a bobtnání, vysoká odolnost proti výkyvům vlhkosti, vysoká pevnost a snadné opracování. Konzervuje s ním spojené hřebíky, šrouby a kování, a proto je nejlepším dřevem pro stavbu lodí. Slouží jako konstrukční dřevo pro venkovní i vnitřní stavební dílce při vysokých nárocích na stálost tvarů a spár.

      

 

© Používame oXyShop